Yapım yılı ve ve asansörlere biçilen 10 yıllık mekanik ömür göz önüne alındığında, belli bir zaman sonra asansörün çalışma performansının  düşmesi sebebiyle modernizasyon kaçınılmaz olmaktadır.
Modernizasyon Görsel ve Teknik anlamda olmak üzere 2 ye ayrılır.
 

Görsel Modernizasyon daha çok sistem düzgün çalışıyorsa Kabin Dekorasyonu ve Buton yenilenemesiyle sağlanabilir.
 
Kabinler yerinde iç dekorasyona tabi tutulabilir.
Duvar kaplamaları laminat veya paslanmaz yapılır.
Tavan ve taban döşemesi  yenilenerek daha ferah daha aydınlık bir kabin görüntüsü elde edilebilir.
Yerinde dekorasyon yapılsa bile emniyet yönünden sakıncalı olan kabinler ise, Taşıyıcı Süspansiyonları ve Paraşüt Sistemleri başta olmak üzere, bütünüyle yenilenmek zorundadır.
Kabin Yenilenmesi esnasında tam otomatik kabin içi emniyet kapısı takılması asansörünüzün güvenliğini arttıracaktır 
 
Kat ve Kabin içi butonları digital veya LCD göstergeli olarak yenilenerek kullanıcının son derece estetik ve şık butonları
kullanarak tatmini sağlanabilir. Yeni butonların çalışabilmesi için  kumanda tablosu ve tesisatın da  değişmesi gerekebilir.  
 

Teknik modernizasyon ise sistemin düzgün ve sağlıklı  çalışmadığı emniyetten yoksun asansörlere uygulanır. Bu modernizasyonda; aşağıdaki tüm ekipmanlar yenilenebilir.
 
Eski tip tek hızlı çok ani ve sert duran,  sadece basılan kata giden, asansörlerin kumanda tablosu ve makinalarının yenilenmesiyledaha hızlı ve basılan her kata sırayla gidebilen asansörlere dönüşüm mümkündür.
Modernizasyon teklifleri için mutlaka çalışan asansörünüz A dan Z ye incelenerek Teknik İnceleme Raporu doldurulduktan sonra çalışma durumuna uygun olarak teklif hazırlanır.